Artykuły

Gdzie szukać inspiracji na dobry artykuł?

inspiracja na dobry artykulWartość jest naszym kluczem do sukcesu, a możemy go zdobyć dzięki pogłębionej analizie tego, co potrzebuje nasz odbiorca. Jako pisarze powinniśmy się starać znaleźć lekarstwo na ból, czyli sprawić, aby w naszym tekście czytelnik odnalazł to czego poszukuje. Żadna historia nie ma szansy przebić się wśród innych jeśli nie charakteryzuje się przede wszystkim autentycznością. Dobry artykuł powinien przekłuwać uwagę, ale również wciągać historią i rekompensować zaangażowaniem czytelnika dowiedz się więcej.


Informacja, czyli jak podać news

InformacjaInformacja to ta część dziennikarstwa, która wymaga od nas największego zaangażowania. Nie jest łatwo być pierwszym przed całą resztą, ale każdego dnia trzeba próbować, w końcu nadejdzie nasza chwila, news przeznaczony dla nas. Klasyczna informacja kieruje się kilkoma standardowymi zasadami, przed którymi nie ma ucieczki. Stara szkoła pisania informacji wymaga od nas rzetelnego odpowiadania na pytania, które zada nasz czytelnik dowiedz się więcej.

 


Jak napisać dobry reportaż?

Jak napisać reportaż?Reportaż to już znacznie większe wyzwanie niż klasyczny i popularny felieton. W reportażu styl i charakter tekstu jest bardziej rozbudowany, a forma znacznie więcej wymaga od jej autora. Reportaż może być doskonały, albo zły. Pośrednia ocena nie zadowala ani czytelnika, ani samego autora tekstu. Przy reportażu najważniejszy jest temat, który stanowi nie tylko jego kwintesencję, ale stanowi również o całej konstrukcji. Nad tematem powinniśmy pochylić się nieco dłużej, a nasze badania powinny być dokładne i szczegółowe, aby prawidłowo oddać opisywaną historię dowiedz się więcej.

 


Jak napisać felieton?

Jak napisać felieton?Felieton to szybka i jedna z najprostszych form pisania artykułów. Obecnie formę felietonu, czyli luźnej analizy rzeczywistości przybiera większość popularnych blogów. Na sukces felietonów złoża się przede wszystkim ich prosta i niezobowiązująca forma, która doskonale się czyta w tramwaju, pociągu czy na przejściu dla pieszych czekając na zielone światło. Żyjemy w czasach, gdzie chcemy czytać szybko, szybko zjeść czy przemieścić się z punktu A do punktu A. Nastały czasy felietonów, szybkich i przystępnych artykułów opisujących otaczający nas świat, a niekiedy stające się współczesną baśnią dowiedz się więcej.


Warsztaty pisania dobrego artykułu

Warsztaty pisania dobrego artykułuPrzed nami pusta kartka, którą należy zapełnić. Pomogą nam w tym warsztaty pisania dobrego artykułu. Tylko wartościowa treść ma szansę na wygranie z innymi, a przede wszystkim unikanie nudy i jednostajności. Pisanie artykułu powinno nas bawić i satysfakcjonować, aby nasz odbiorca czuł podobne wibracje. Skupmy się na tym, jak zdobyć uwagę naszych czytelników dowiedz się więcej.

 

 


3 sposoby na dobry tytuł na artykuł

3 sposoby na chwytliwy tytułSposobów na dobry tytuł na artykuł jest wiele. Tytuł to nasza przepustka do sukcesu, bez niej będziemy pisać w pustą przestrzeń. Tytuł może mieć kilka warstw, ale przede wszystkim powinien intrygować i zachęcać do przeczytania całego artykułu. Średnio internauta spędza na stronie internetowej zaledwie kilka sekund i albo zdobędziemy jego uwagę tytułem i zachęcimy kilkoma zdaniami w lidzie, albo uzna naszą stronę za nieprzydatną. Poniżej znajdziecie trzy sposoby na chwytliwy tytuł. Pamiętajcie, że tytuł to jedynie zaciągnięcie długu u czytelnika, ale musimy go spłacić do ostatniej linijki tekstu dowiedz się więcej.


Jak napisać dobry artykuł?

Jak napisać dobry artykuł?Dobry artykuł to jak danie w restauracji ma zachęcać do konsumpcji. Pierwszą kwestią przy pisaniu artykułów jest temat. Bez dobrego i chwytliwego tematu będziemy pisać w pustą przestrzeń. Szukając inspiracji, możemy przejrzeć najczęściej poruszane tematy, ale pamiętajmy, że zaistniejemy wyłącznie w wybranej niszy. Mierzenie zbyt wysoko na samym początku naszej drogi spowoduje zniechęcenie. Priorytetem przy pisaniu dobrych artykułów powinien być chwytliwy i intrygujący tytuł oraz ciekawa treść dowiedz się więcej.