internet

Jak dobierać słowa kluczowe?

Jak dobierać słowa kluczowe?

Zadaniem słów kluczowych jest odpowiednie pozycjonowanie naszej strony internetowej w wyszukiwarce. Słowa kluczowe należy dostosować do zawartości strony tak, aby nasi potencjalni klienci szukając treści w Internecie, trafili właściwe na naszą witrynę internetową. Najważniejszą kwestią jest tworzenie treści przeznaczonej dla odbiorców, a nie dla robotów wyszukiwarek. Nieodpowiedni dobór fraz będzie powodował odrzucenia strony. Robot wyszukiwarki natomiast odczyta to jako stronę mało przydatną internautom i nie będzie jej indeksował.

W jaki sposób dobrać słowa kluczowe do treści?

Przede wszystkim słowa kluczowe powinny być dopasowane zarówno do tematyki strony internetowej, jak również do prezentowanej treści w witrynie. Dla przykładu: Jeśli nasza strona internetowa posiada opis bloga kulinarnego, a zaczniemy na nim pisać o przeznaczeniu kół zębatych to dobór słów kluczowych nie będzie odpowiedni do opisu.

Dobierając słowa kluczowe, należy się kierować rozsądkiem. Upychanie na siłę słów spowoduje, że nasza treść nie będzie postrzegana jako wartościowa, a jako spam. Nadmiar określonego słownictwa tylko zaszkodzi naszej stronie, zamiast jej pomóc w wyższym pozycjonowaniu w wyszukiwarkach.

Baner reklamowy

 

Czym się sugerować dobierając słowa kluczowe?

Słowa kluczowe możemy wyszukiwać na kilka sposobów, między innymi korzystając z darmowych narzędzi Google takich jak Google Keyword Planner lub narzędzi płatnych. Przede wszystkim prześwietlając słowa dla danego tematu, należy wziąć pod uwagę częstotliwość występowania. Młode strony bez budżetu na reklamę nie mają szans na pozycjonowanie się na pojedyncze słowa, warto szukać swojej niszy i fraz składających się z kilku słów.

Dobór słów powinien właściwie opisywać nasze produkty, jak i samą markę, którą promujemy w sieci. Trafność to obok częstotliwości i konkurencji trzeci aspekt brany pod uwagę przy prawidłowym doborze słów kluczowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *