artykuły

Gdzie szukać inspiracji na dobry artykuł?

inspiracja na dobry artykul

Wartość jest naszym kluczem do sukcesu, a możemy go zdobyć dzięki pogłębionej analizie tego, co potrzebuje nasz odbiorca. Jako pisarze powinniśmy się starać znaleźć lekarstwo na ból, czyli sprawić, aby w naszym tekście czytelnik odnalazł to czego poszukuje. Żadna historia nie ma szansy przebić się wśród innych jeśli nie charakteryzuje się przede wszystkim autentycznością. Dobry artykuł powinien przekłuwać uwagę, ale również wciągać historią i rekompensować zaangażowaniem czytelnika.

Gdzie szukać inspiracji?

Inspiracje na dobry artykuł znajdziemy między innymi u konkurencji. Nikt nam nie każe kopiować, co nie jest w dobrym guście, ale zdrowa konkurencja jest niezwykle potrzebna.

Spróbujmy się wcielić w rolę naszego czytelnika i wytłumaczyć sobie co zamierzamy opowiedzieć. Nie zawsze to, co jest zrozumiałe dla nas jest jednocześnie jednoznaczne dla naszego odbiorcy. Dobry artykuł powinien spełniać oba warunki, czyli być przydatny, a jednocześnie zrozumiały.

Śledzenie aktualnych wydarzeń również pomoże nam sprawić, że nasze teksty będą pełne wartościowej i aktualnej treści. Obierzmy ścieżkę, którą będziemy kroczyć, chcemy być ekspertem, doradcą czy uczniem. Opisując świat starajmy się go przybliżyć naszym czytelnikom, a nie sprawiać wrażenia, że jest on dla nas jeszcze bardziej skomplikowany. Dajmy narzędzia, ale nie rozwiązania.

Jak dobry artykuł przykuje uwagę czytelnika?

Kluczem do sukcesu jest mieć asa w rękawie, którego nie ma nasza konkurencja. Dajmy naszemu czytelnikowi prezent, którego nie dostanie od innych. Takim prezentem może być statystyka bądź intrygujące pytanie, które zmusi czytelnika do pogłębienia swoich poszukiwań.

Dobry artykuł powinien zacząć się od krótkiego i absorbującego zdania, gdzie zostanie postawiona teza, a następnie w dalszej części tekstu będziemy jej bronić, aż do wyciągnięcia wniosków. Przez cały czas kiedy piszemy skupiajmy się na tym czego oczekuje od nas nasz czytelnik. Dobry artykuł powinien zawierać czasowniki, które wyrażają korzyść, a tym samym przekłuwają jeszcze większą uwagę.

Czym powinien się wyróżniać dobry artykuł?

Jedną trzecią naszej energii przekierujmy na stworzenie fantastycznego tytułu. Jego zadaniem jest sprzedanie naszego tekstu. Powinien przekłuwać wzrok i zachęcać do dalszego kontynuowania czytania. Więcej o sposobach na dobry tytuł przeczytacie tutaj.

Innym niezwykle ważnym elementem dobrego tekstu jest wprowadzenie, którego zadaniem jest budowanie napięcia naszej historii. Dobry artykuł powinien być zwięzły, wyrazisty oraz lekki. Jeśli tworzymy teksty internetowe to powinny one przedstawiać obraz, czyli posiadać krótkie akapity i rzeczowe śródtytuły.

Zwroty do czytelnika pozwolą na zachęcenie do konwersacji w komentarzach.

Pisząc dobry artykuł starajmy się wejść w rolę czytelnika i sprawić, aby przedstawiany świat był przyjazny i zrozumiały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *