artykuły

Warsztaty pisania dobrego artykułu

Warsztaty pisania dobrego artykułu
Przed nami pusta kartka, którą należy zapełnić. Pomogą nam w tym warsztaty pisania dobrego artykułu. Tylko wartościowa treść ma szansę na wygranie z innymi, a przede wszystkim unikanie nudy i jednostajności. Pisanie artykułu powinno nas bawić i satysfakcjonować, aby nasz odbiorca czuł podobne wibracje. Skupmy się na tym, jak zdobyć uwagę naszych czytelników.

Szukając lekarstwa na ból

We wcześniejszym artykule pisaliśmy, że bardzo duży wpływ na sprzedaż naszego artykułu ma przede wszystkim tytuł, ale wartościowa treść może uleczyć ból naszego odbiorcy. Sama czysta sprzedaż nie przynosi oczekiwanych efektów. Najpierw musimy coś zaoferować.

O konstruowaniu tytułów dowiesz się więcej tutaj.

W Internecie próbujemy rozwiązać nasze problemy. Częściej zaglądamy na strony, na których znajdziemy ich rozwiązanie. Wartościowa treść ma za zadanie uśmierzyć ból naszego odbiorcy. Pisząc dobry artykuł powinniśmy w pierwszej kolejności zidentyfikować ból naszego czytelnika i opisać jego problem. W tekście zawrzeć informacje o emocjach i skutkach jakie wywołują, kiedy nie zostanie on wyleczony. Warsztaty pisania dobrego artykułu pomogą nam znaleźć środek na pozyskanie odbiorców.

Na końcu możemy przedstawić rozwiązanie problemu oraz zaproponować możliwości. Wszystko powinno być podane w łatwo przyswajalny sposób, bez nadmiernej technicznej terminologii. Przepustką do sukcesu jest prostota.

Baner reklamowy

Bądź jak wąż i Ewa

Wąż skusił Ewę jabłkiem, a my powinniśmy znaleźć taki właśnie owoc, który spowoduje, że czytelnik przeczyta nasz artykuł o pierwszej do ostatniej linijki. Kuszenie odbiorcy może się odbywać w różny sposób. Na początku należy wzbudzić zaufanie, aby odbiorca wrócił ponownie na naszą stronę lub sięgnął po książkę.

Oferujmy naszym czytelnikom jak najwięcej wartości, aby w zamian otrzymać to na czym nam najbardziej zależy, czyli zainteresowanie. To, co możemy zaoferować naszym odbiorcom to ciekawe informacje, przewodniki, case study czy ebooki do pobrania.

Nadaj formę

Przykucie uwagi czytelnika nie jest proste, ale warto się starać przede wszystkim nadążając za trendami. Szukajmy tematów oraz form, które są najbardziej popularne jak:

  • poradniki
  • wywiady
  • porady ekspertów
  • webinary
  • infografiki.

Uwagę czytelnika, aby pozostał na naszej stronie o kilka chwil dłużej możemy przykuć między innymi użyciem w tekście ciekawego komentarza, do którego pokusimy się o merytoryczną odpowiedź. Dodatkowo możemy dorzucić filmik szkoleniowy czy infografikę w przystępny sposób pokazującą jak rozwiązać dany problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *